ניקוי שטיחים

מדוע זה הכרחי?

ניקוי שטיחים

השטיח בביתנו מתפקד ברבדים שונים כאשר הראשון הוא עיצוב ונוי בעוד שהרובד השני שרובנו איננו מודעים אליו הוא ברמת תפקוד של ניקוי שטיחים ואיכות החיים בבית. ניקוי שטיחים שנמצאים בחלל ביתנו חשוב והכרחי ביותר שכן השטיחים מתפקדים כמעין מגנט ללכלוך היומיומי הנמצא בסביבת מחייתנו כמו אבק, פיח, לכלוך נעליים, בעלי חיים ולעיתים פינת מרבץ לחיידקים.


ניקוי השטיחים ותחזוקתם ביום יום

תחזוקה וניקוי שטיחים ברמה הביתית היומיומית מומלצת מאוד. אחד הדרכים לניקוי שטיחים ביתי היא ע"י שאיבת השטיח בעזרת שואב ביתי סטנדרטי לפחות פעם בשבוע בצורה יסודית. אך אסור לשכוח שפעולה זאת יעילה בניקוי הרובד העליון של השטיח בלבד שמהווה במקרה הטוב כ-10% מכלל הלכלוך הנמצא בשטיח, שרובו נמצא עמוק בתוך השטיח ואינו נראה לעין, אך לאורך הזמן תורם רבות למראה הבלוי והעייף של השטיח שהולך ומאבד מהברק הטבעי שלו.

לעיתים נוצרים בשטיח כתמים מחומרים שנשפכו כמו קפה, דיו, אוכל על סוגו וכו' . בד"כ כתמים אלה יותר עקשניים ולא מומלץ לנקות אותם בשיטות ביתיות בגלל הסיבה הפשוטה שבעומק השטיח ישנם מצבורים של אבק, ברגע שנביא אותו במגע עם כל חומר ניקוי שהוא הנ"ל יהפך לעיסה ויגרום לסיבי השטיח להתקשות ולהפיץ ריח רע עד לכדי סירחון עז.

ניקוי מקצועי לשטיח הביתי

התוצאה של ניקוי שטיחים ביתי בעזרת נוזל והעדר יכולת לשאוב את הנוזלים חזרה מקבילה לפעולה של חפיפת ראש מבלי להוריד את הסבון. לכן מומלץ להשתמש בשירותי ניקוי שטיחים מקצועי אחת לתקופה.ישנם כמה שיטות מקובלות כגון לניקוי שטיחים:

  • ניקוי יבש (מתאים לבדים ושטיחים דקים מאד –ללא עומק).
  • ניקוי השטיח "בהזרקה ויניקה" – יתאים לרוב סוגי השטיחים.

ניקוי שטיחים מסוג זה יקנה לשטיח חיים ארוכים יותר וכמובן מראה רענן בעל ברק לאורך זמן, טיפול בריחות רעים ושימוש בחומרים מבשמים.

ניקוי מקצועי לשטיח - התהליך

  • בשלב הראשון בניקוי שטיחים מקצועי נבצע שאיבה יבשה מאסיבית ומתן ויברציה להוצאת לכלכוך יבש וגס.
  • בשלב השני לאחר שהשטיח נקי מאבק נתחיל תהליך של הזרקת חומר ניקוי, חיטוי, מסירי כתמים וחומרים מבשמים לעומק שטיח ויניקתו במקביל. פעולה זו חוזרת על עצמה מספר רב של פעמים.
  • השלב השלישי בניקוי שטיחים הוא זיהוי כתמים עקשניים יותר וקרצופם ע"י מברשות בעלות סיבים מיוחדים ועדינים שלא יפגעו בסיבים ובמרקם של השטיח.
  • השלב הבא והאחרון הוא שלב הייבוש ע"י שאיבת הנוזלים לתוך מיכל והבאת השטיח לרמת ייבוש אופטימאלית.

טיפים לניקוי השטיח הביתי

מומלץ לשאוב את השטיחים בעזרת שואב ביתי סטנדרטי על בסיס שבועי. אפשר להפוך את השטיח אחת לחצי שנה על מנת שתרד ממנו כמות יותר משמעותית של לכלוך יבש.

במקרה של היווצרות כתמים נקודתיים מחומרים שנשפכו מומלץ לנגב את האזור המוכתם מבחוץ פנימה (כדי למנוע התפזרות הכתם על השטיח) בעזרת בד מכותנה עם מעט מים כדי להוריד את רמת החומציות באזור המוכתם (הכותנה היא בעלת יכולת ספיגה גבוהה ותוכל לספוג את החומר שהכתים את השטיח).

יש להשתדל להימנע מהרטבת השטיח בכל מקרה, הנוזל יתערבב עם האבק שבפנים השטיח ויגרום לטחב,סירחון ואף לעובש.

במקרה של בעיות ריח ניתן להשתמש בתרסיסים לבדים יבשים ולתת לשטיח להתאוורר כמה שיותר.

לפני אחסון השטיח לתקופה ממושכת ודא שהשטיח נקי ויבש לגמרי,השתדל לגלגל את השטיח מבלי ליצור שברים (לא לקפל) ,לעטוף את השטיח בבד נושם ולאחסן במקום ללא לחות.


פגישת ייעוץ והדגמה חינם בבית הלקוח ללא התחייבות. חייגו עכשיו:

077-7891034

מלאו תיבה זו, ונציג מהחברה יחזור אליכם בהקדם: