ניקוי ספות בד

סוגי ניקוי

ניקוי ספות בד

ניקוי יבש המתאים יותר לבדים דקים, טבעיים ועדינים.

ניקוי בקיטור על בסיס אדים חמים.

ניקוי ע"י הזרקה ויניקה – זוהי השיטה המקובלת ביותר כיום והיא מלווה בקרצוף ע"י חומרים מיוחדים המתאימים לכל סוגי הבדים ללא כל סיכון בעשיית נזקים לבד.

סוגי ספות בד וסוגי בדים

את הספות ניתן למצוא במגוון רחב של בדים כאשר ברוב המקרים הבדים הינם:

בדים אורגנים כגון:

  • כותנה - בד הכותנה הינו בד שכיח ונפוץ בגלל היותו אוורירי ונעים למגע, אינו צובר חום ונשאר בטמפרטורה נעימה ונוחה. עקב היותו בד אורגני הוא גם סופג וסופח נוזלים שיוצרים כתמים שכמעט ואי אפשר לנקות בזמן ביצוע ניקוי ספות בד העשויות מבד כותנה. עוד נקודה שצריך לציין היא שלבד הכותנה יש נטייה לדהות לאורך הזמן ובשימוש ממושך אינו מומלץ למשפחות עם ילדים קטנים או בע"ח.
  • פשתן - הפשתן הוא בד המאריך ימים בגלל היותו חזק ועמיד בפני דהייה ושחיקה אך אינו מפרגן כלל בזמן ניקוי ספות בד העשויות מפשתן. לבדים אלו מומלץ לעשות אחת לתקופה אינפרגנציה (ציפוי בלתי נראה לעין של סיבי הריפוד) כדי להגן עליהם מפני חדירת נוזלים.

בדים סינטטיים כגון:

  • פוליאסטר - הוא הבד הסינטטי הנפוץ ביותר, עמיד בפני שחיקות ודהייה, אינו משנה את צורתו ואפשר לומר עליו שהוא די נעים ונוח.
  • מיקרופייבר - הוא בד דק, צפוף ונעים למגע, אינו סופח נוזלים וקל מאד לניקיון בעת ביצוע ניקוי ספות בד העשויות ממיקרופייבר. כמו כן הוא מומלץ למשפחות בעלות פעילות מרובה בשטח הסלון והספות.
  • ניילון - הניילון שבד"כ אינו עצמאי אלא מגיע לתוסף של חיזוק לבד הדומיננטי בו מרופדת ספה.
  • ויסקוזה שכמו הניילון אינה עצמאית אלה משמשת לתוספות ועיטורים על הבד המקורי.

חשוב לציין שלכל משפחה יש את היתרונות והחסרונות שמאפיינים אותה כשבד"כ במידה והדגש הינו על יופי ונוחות קיים חשש להתנגשות אל מול התחזוקה והניקיון. לכן מומלץ לרכוש ספה מכמה סוגי סיבים וכך ליהנות מכל העולמות. במיוחד בזמן ביצוע ניקוי ספות בד.

תהליך ניקוי ספות העשויות בד

בתהליך ניקוי ספות בד נצטרך ראשית לזהות את סוג הבד המועמד לניקוי, את גילו ואת גיליון הטיפולים שלו (אם טופל). לאחר אימות הפרטים הנ"ל נוכל לתת ללקוח חוות דעת יותר נכונה ומדויקת על רמת הניקוי שאליה נוכל להגיע. והיה וללקוח אין מושג לגבי סוג הבד ועברו נצטרך להעמיד את הניקוי למבחן התוצאה ונערוך הדגמה קצרה של ניקוי בד לנגד עיניו של הלקוח שיבחר איזה חלק בספה יועמד למבחן הניקוי.

בתחילת ביצוע הניקוי יעבור הבד תהליך של הזרקת חומר שתפקידו לרכך את הבד ולתת לחומר הפעיל לפרק את הלכלוך שבעומק הבד, בשלב זה לאחר שהבד יותר רך, חלק וגמיש הוא ניתן לקרצוף מכני ע"י מברשות בעלות סיבים מיוחדים המיועדים לעבודה על הבדים העדינים ביותר ללא סיכון לפרום או לפגוע בבד, לאחר שלב הקרצוף נמשיך בניקוי ספות בד בתהליך הזרקה ויניקה, זאת במקביל להוצאת הלכלוך מעומק הבד בעזרת הנוזל והחומר שהוזרק בשלב הראשון. חשוב לציין שהחומרים הינם ידידותיים ואינם מסוכנים לתינוקות או בעלי חיים. בשלב האחרון בניקוי ספות בד נבצע יניקה ממושכת על מנת להביא את הבד לרמת יבוש אופטימאלית וחזרה לשימוש במהירות המירבית.


פגישת ייעוץ והדגמה חינם בבית הלקוח ללא התחייבות. חייגו עכשיו:

077-7891034

מלאו תיבה זו, ונציג מהחברה יחזור אליכם בהקדם: